t4vwl1lt8c7odanrlf9lov4kfu1b34

...
Czy warto wynająć agencję marketingową? Jakie są plusy takiej współpracy?

udostępnij

Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
LinkedIn

Czy warto wynająć agencję marketingową? Jakie są plusy takiej współpracy?

Każda firma – mała czy duża – potrzebuje marketingu. Wraz z jej rozwojem pojawiają się nowe wyzwania. Aby sprawnie sobie z nimi poradzić, konieczne jest skorzystanie z wiedzy i doświadczenia specjalistów. Przedsiębiorca staje przed wyborem – zatrudnić własny dział marketingu, czy może skorzystać z usług zewnętrznej agencji. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Którą opcję wybrać? Zapraszamy do lektury artykułu, który, być może, ułatwi podjęcie decyzji.

Choć zatrudnienie wewnętrznego działu marketingu wiąże się z wieloma korzyściami – między innymi możliwością skupienia się pracowników wyłącznie na jednej firmie, lepszym rozeznaniu oferty czy poznaniu organizacji – ma też swoje minusy. Nie wszystkich przedsiębiorców, zwłaszcza prowadzących małe lub mikro firmy, stać na zatrudnienie dodatkowego pracownika. Dużym problemem może być również wpływ dotychczasowych działań, a nawet osób decyzyjnych, na pracę zespołu marketingowego. Pracownicy często nie mają odwagi lub pomysłu na przełamanie schematu obecnego w firmie od lat.

Zatrudnienie niezależnych specjalistów może pomóc rozwiązać część z tych problemów.

Wynajem agencji to często oszczędność

Wynajem agencji to często oszczędność

Ponieważ agencja marketingowa obsługuje większą liczbę klientów, zatrudnienie zewnętrznego zespołu jest relatywnie tańsze, niż utrzymanie tych specjalistów w ramach umowy o pracę w firmie. To właśnie przewaga finansowa takiego rozwiązania sprawia, że wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie agencji. W razie potrzeby cięcia kosztów, łatwiej jest również zrezygnować z usługi, niż zwolnić zespół marketingowy. Jest to więc bezpieczne i oszczędne rozwiązanie.

Doświadczenie z różnych obszarów

Działasz w swojej branży, więc znasz ją doskonale. Od lat wykorzystujesz najskuteczniejsze wzory działania. Co jednak w sytuacji, w której przychodzi czas na zmiany? Ogromną przewagą zespołów agencji marketingowych jest ich szerokie rozeznanie rynku. Praca dla wielu marek, działających w szerokim spektrum branżowym, pozwala patrzeć na poszczególne firmy jako na część większego organizmu. Choć każda z firm jest inna, doświadczenia zebrane podczas współpracy z podobnymi przedsiębiorstwami mogą okazać się bezcenne dla rozwoju Twojej działalności. 

Warto przy tym pamiętać, że nie ma działań uniwersalnie skutecznych. Zamiast samemu testować różne rozwiązania, możesz zaufać zespołowi, który w przeszłości robił to już wielokrotnie, zna zasady ich stosowania, specyfikę kanałów komunikacji i wie, które praktyki sprawdzają się najlepiej.

Agencje marketingowe trzymają rękę na pulsie

W przeciwieństwie do wielu innych przedsiębiorstw, agencje skupiają się całkowicie na marketingu – na ogół nie prowadząc przy tym innej działalności. Dzięki temu mogą w pełni poświęcić się śledzeniu nowinek i gromadzeniu wiedzy właśnie z tej branży. W tym sektorze panuje duża konkurencja, dlatego agencje nieustannie śledzą trendy i monitorują rynek reklamy w poszukiwaniu inspiracji. Dzięki temu pozostają na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami – i chętnie wdrożą je w Twojej firmie.

Niezależny punkt widzenia

Jedną z niekwestionowanych zalet agencji marketingowych jest to, że nie są częścią struktury firmy – i dzięki temu gwarantują “spojrzenie z zewnątrz”. Pracownicy agencji nie mają sentymentu wobec dotychczasowych działań lub osób w firmie, więc mogą pozwolić sobie na obiektywną ocenę. Często zauważają również mankamenty i luki, które umykają uwadze osób pracujących w firmie. W ten sposób są w stanie poprawiać niedociągnięcia oraz przedstawić świeże, niezależne koncepcje rozwoju.

Wielozadaniowość i kompleksowa obsługa

Wynajmując agencję marketingową, otrzymujesz dostęp do szerokiego grona usług. W ich skład zazwyczaj możemy zaliczyć takie działania jak prowadzenie kampanii w mediach społecznościowych, tworzenie grafik czy układanie strategii. Wybierając agencję, warto zwrócić uwagę na liczbę działań, w których jej pracownicy są w stanie wesprzeć Twoją firmę. W HDR Media oferujemy wsparcie na każdym etapie funkcjonowania zarówno małej, jak i dużej firmy. Od zaprojektowania i utworzenia strony internetowej, przez kampanie reklamowe, projektowanie graficzne, aż po realizację filmów promocyjnych.

Zalety współpracy z agencją zauważą wszystkie firmy, niezależnie od skali działalności, rodzaju produktu czy liczby zatrudnionych osób. Konieczne jest przy tym staranne wybranie partnera do współpracy. Zaufanie i zakres świadczonych usług to kluczowe elementy, które zadecydują o tym, czy agencja spełni oczekiwania długoterminowej współpracy. A jeśli Twój biznes wymaga fachowego wsparcia – W HDR Media z chęcią go udzielimy. 🙂 Zapraszamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub przez Facebooka.

Zobacz też

Media społecznościowe jako kanał komunikacji marki – czy i w które warto inwestować?

“Jeżeli czegoś nie ma w Internecie, to nie istnieje”. To zdanie z pewnością każdy słyszał przynajmniej raz. Jest w nim ziarno prawdy – to właśnie Internet stanowi dzisiaj pierwsze źródło informacji, również o firmach, świadczonych przez nie usługach czy oferowanych produktach. Powszechnie przyjętym standardem jest już posiadanie firmowej strony internetowej. Coraz częściej firmy decydują się również na prowadzenie komunikacji z wykorzystaniem Mediów Społecznościowych. O ile samo w sobie jest to bardzo dobrą decyzją, to odnalezienie się w stosunkowo nowych realiach wirtualnego świata sprawia wielu osobom trudności.

Wykorzystanie modelu biznesowego CANVAS w budowaniu strategii firmy. 

W dzisiejszych czasach, przepełnionych różnymi kanałami dotarcia do klienta, strategia firmy jest absolutnie podstawowym krokiem, jaki musi wykonać firma, aby zaistnieć na rynku. Pomaga również precyzyjnie określić grupę docelową, do której kieruje swoje produkty. Jednym z modeli biznesowych pomagających przy tworzeniu przemyślanej strategii jest model CANVAS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorBannerText_Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.